Michal Hašek na funkcích lpící

Michal Hašek je nade vší pochybnost člověk pronikavé inteligence, jasných vizí, vysokých morálních kvalit, pevných zásad, nezměrných životních zkušeností z různých oborů lidské činnosti, přímého charakteru… No dobře, tak asi není. Přesto ho voliči vybrali jako svého zástupce v dolní sněmovně parlamentu. Dokonce ho preferenčními hlasy posunuli z nevolitelného místa, kde se ocitl na vlastní žádost, aby sice svou vzácnou přítomností okrášlil volební lístek své strany, ale do parlamentu se nedostal. Býti poslancem se totiž neslučuje s hejtmanováním, jemuž se v tu dobu na plné kotle věnoval. To, že se neslučuje, ho ještě předtím vedlo ke složení poslaneckého mandátu poté, co se hejtmanem stal. Ostatně tento krok sám Michal Hašek uvádí jako skutek hodný vysokého ocenění.

Takže tenhle Michal Hašek byl proti své vůli donucen svými milovanými a milujícími voliči ocitnout se opět jak ve funkci hejtmana tak ve funkci poslance. Tentokrát ale asi přišel na to, jak to všechno zvládnout najednou, takže už nemusel na nic rezignovat.

Časem začali někteří šťouralové poukazovat na to, že Michal Hašek v té poslanecké sněmovně víc není, než je. Ukazovali všelijaké statistiky, kolika hlasování se učastnilo kolik poslanců a kteří chyběli. No a z těch, co nebyli zavření, skoro nejčastěji chyběl právě Michal Hašek. Takže to asi s tím zvládnutím těch několika funkcí zas asi není taková legrace. Ony totiž, jen tak na okraj, nejsou ty funkce dvě, on jich má Michal Hašek spoustu. No a obviněn z toho, že své poslancování Michal Hašek tak trochu fláká, použil obhajobu, která rozhodně přepokládá alespoň polovinu charakteristik, jež jsem uvedl na začátku své stati. Nikdo totiž nemůže chtít po poslanci Michalu Haškovi, aby se věnoval funkci poslance, jestliže tento, jak sám prohlašuje, odevzdává svůj poslanecký příjem na dobročinné účely. Paráda.

Takže se zvedneme od svých obrazovek a přesuneme se na nějakou blízkou stavbu, k libovolné vznikající jámě. A představíme si, jak některý z těch opálených svalovců s lopatou či krumpáčem v ruce ustojí debatu o tom, že za poslední měsíc přišel do práce sotva pětkrát, argumentuje, že on dává svůj plat na dobročinné účely. Asi blbost.

Vzpomínám si na sklonek bolševické éry. Jedním z termínů, kterým se častoval tehdejší režim  pro jeho absurditu a amorálnost, bylo sousloví kumulace funkcí. Mělo se to tehdá za něco eklhaft, když ti legrační uslintaní senilní strejdové oplývali hromadou fukcí, jako dnes oplývá Michal Hašek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.