Nadstranický Zeman

Na stránkách Českého rozhlasu vyšel včera článek SPOZ brání billboardy se Zemanem. Občanští demokraté jen krčí rameny. Pojednává o zapojení Miloše Zemana do volební kampaně SPOZ. Zaujal mne následující odstavec.

„Miloš Zeman je nadstranickým prezidentem. Ve svých krocích to několikrát dokázal. Deklaroval veřejně tři věci a k žádným jiným nedochází. Ta první je, že řekl, že bude volit Zemanovce, ta druhá je, že je autorem programu, a ta třetí je, že smíme užívat jeho jméno v názvu naší strany,“ vysvětluje Kruliš. 

Vladimír Kruliš je mistopředsedou SPOZ. Logická konstrukce, jíž se dopustil v uvedeném citátu, by se dala transponovat i do jiných kontextů, kde by její debilita vynikla ještě zářivěji.

Například: „Náš Pepíček není žádný vrah. Ve svých krocích to několikrát dokázal. Deklaroval veřejně tři věci a k žádným jiným nedochází. Ta první je, že řekl, že zabije tetu Heduš za to, co řekla o naší Máně, ta druhá je, že tu vraždu naplánoval, a ta třetí je, že si to dal na fejsbůk.“

Nemyslím si, že je nutné, aby prezident byl nadstranický. Nemyslím si, že by se měl profilovat jako nadstranický, když evidentně není. Jsem přesvědčen, že by k předvolební kampani, jíž se naprosto nepopiratelně účastní, neměl zneužívat aparát prezidentské kanceláře. A vím naprosto bezpečně, že se Miloš Zeman neměl stát prezidentem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.