ODS s Klausem? Tak to se mnou nepočítejte

ODS pro mě byla celá devadesátá léta i na začátku tisíciletí nevolitelná z několika důvodů. Vedle protievropské, velkoropácké a papalášské politiky byl tím nejzásadnějším důvodem Václav Klaus. S jeho odchodem z vedení ODS se pro mne tato strana přesunula z přihrádky NIKDY do přihrádky MOŽNÁ. Od té doby jsem ji volil do městského zastupitelstva jednou v Hradci Králové a jednou v Mladé Boleslavi, kde jsem navíc v posledních senátních volbách v obou kolech volil jejího kandidáta. Neúspěšně, ale za to já už nemůžu.

V ODS se i po Klausově prásknutí dveřmi na viditelných pozicích vyskytovaly a dodnes vyskytují persony, s jejichž názory jsem v zásadním konfliktu, jako například Jan Zahradil, persony, jimiž pohrdám, jako byl například Mirek Topolánek, Pavel Bém nebo David Vodrážka, mám-li jít ještě více do minulosti, vzpomenu v této souvislosti například na první vlny senátorů za ODS, jmenovitě pány Jana Koukala či Milana Kondra. Spousta z nich zmizela ve zkaženém žaludku dějin a s nimi mnohé manýry, jejichž byli ti pánové vrcholovými reprezentanty. Dodnes mi hodně vadí vliv paralelních struktur na praktickou politiku té strany. Programově však, až na tu Evropskou Unii, nenacházím zásadnější záminku pro rozhodný nesouhlas. Možná tedy přijde chvíle, kdy začnu ODS volit opakovaně.

Poslední dobou však z ODS zaznívají hlasy volající zpět Václava Klause, tentokrát v roli spasitele. Chápu, že má ODS, stejně jako celý český národ, jistý konkrétní personální problém, jímž je nedostatek autorit, myšleno v kladném slova smyslu. Avšak v případě, že budou tyto bezradné a ufňukané hlasy budou, stane se pro mě ODS opět nevolitelnou. A protože jsem se opakovaně přesvědčil, že mé názory a postoje nejsou tak originální, jak jsem si myslel, doufám, že si ODS uvědomuje, že Václav Klaus představuje nepřekonatelný problém pro nezanedbatelnou část jejích potenciálních voličů.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.