Štengl: Mimořádná situace vyžaduje mimořádná rozhodnutí

Na Lidovkách v rozhovoru ze dne 17. září 2013 pronesl předseda SPOZ Zdeněk Štengl větu, která by neměla zapadnout, protože podle mého názoru vyjadřuje poměrně výstižně, co se od politiků této strany dá čekat. Štengl totiž v odpovědi na otázku týkající se zařazení Daniela Hůlky na kandidátní listinu zemanovců uvedl: „Mimořádná situace vyžaduje mimořádná rozhodnutí.

A je to venku. Je-li mimořádnou situací sestavování volebních kandidátek, jistě jí bude i případná ztráta podpory, propad preferencí, nespokojenost obyvatelstva či kritická vyjádření v médiích. Za mimořádná rozhodnutí si pak můžeme dosadit omezení svobody projevu, shromažďovacího práva a nakonec třeba i zavedení novodobého článku IV o Vedoucí úloze. Mimořádným řešením mimořádné situace při sestavování státního rozpočtu pak mohou být zestátňování podniků či milionářské daně, řešením následné mimořádné situace hlasování nohama pak uzavření hranic a vztyčení železné opony.

Pravda, je to trochu odvážná až paranoidní konstrukce. Já jsem ale na podobná bezděčně pronesená vyjádření, která odkrývají samotné osobnostní základy mluvčího, extrémně citlivý. A doufám, že nejsem sám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.