Zbytečné gesto – Hamé

Pan generální ředitel firmy Hamé Martin Štrumpl se v článku na IHNED.cz vyjádřil na téma sankcí vůči Rusku zvažovaných jako reakce na jeho bezostyšné sápání se po Ukrajině:

Doufám, že zvítězí racionální pohled, že si všichni uvědomí, že se navzájem potřebují, a nic takového nenastane. Byznys je byznys. Jsem zastáncem toho, že z naší pozice ekonomického trpaslíka si musíme uvědomit, co je pro nás důležitější, a nedělat zbytečná gesta.

Krátkozraká a zkázonosná nepoučitelná nablblost takového uvažování mě nemůže vést k ničemu jinému než k vlastnímu zbytečnému gestu. Ani jedna plechovka nebo kelímek s nápisem Hamé mi ode dneška nesmí přes práh.

Přijdem mi, že to trochu ve stejném mentálně malomocném prostoru jako slavné Rusnokovo „třepání se,“ aby nemusel na pohřeb Nelsona Mandely. Až se zase přivedeme v Čechách nebo v Evropě do nějakého průseru, doufám, že se Američani nebudou třepat, aby nám z něj nemuseli pomáhat, jak se francouzští prezidenti budou třepat, aby nemuseli chodit snídat s disidenty, vidím, jak budou všichni vesele obchodovat s našimi dalšími uzurpátory, protože budou hlavně vidět ty tisíce nezaměstnaných, takže pojmenovávat někoho říší zla, že, to raději ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.