Kindle DX

Po delším váhání, jestli něco takového potřebuju, jsem si pořídil čtečku. Mám běžně ke čtení několik pdf dokumentů, takže jsem se po konzultaci se zkušenějšími kolegy rozhodl pro větší kus, konkrétně pro Kindle DX, jehož prodej nedávno Amazon obnovil, a který má úhlopříčku 9,7 palce.

Čtečka kupodivu z Whitestownu v Indianě do Hradce Králové dorazila za dva dny, takže jsem ji mohl přibalit na dovolenou. Měl jsem malý problém s 3G připojením, musel jsem mu trochu pomoct, ale nakonec jsem vyhrál. Přes USB jsem do přístroje nahrnul svou sbírku pdf knih a na Amazonu nakoupil dva tituly k Oracle SOA Suitě, čistě z cvičných důvodů. Nadchlo mě a zároveň vyděsilo, jak snadno to lze provést.

Teď ta slabší část. Funkčnost Mail to Kindle mi přijde docela nahlouple pojatá. Pošlu si mailem na do Kindle schránky knihu. Přijde mi potvrzující mail s informací, že kniha dorazila, tady že je na ni link, odkud si ji mohu stáhnout, a přes USB zkopírovat do přístroje. To mi přijde opravdu ujeté. Naštěstí je tu další možnost. Webové rozhraní My Kindle Library má u jednotlivých položek pod tlačítkem Actions… odkaz Deliver to my… , který umožní pushnout titul do zařízení. A následuje nejistota, u kterých položek už jsem tuto akci provedl a u kterých ne. V My Kindle Library se to nepozná. Navíc celé tohle workflow má docela nepříjemné latence, zvlášť nepříjemná mi připadá ta mezi obdržením potvrzovacího mailu a okamžikem, kdy se titlu objeví v My Kindle Library. Docela bych uvítal možnost nastavit, že tituly, které přijdou do mailu, se pushnou do zařízení automaticky, takže bych si prostě poslal mail, na Amazon vůbec nemusel lézt a knihu našel na svém Kindlu.

No a proč mě tahle funkčnost vlastně zajímala? Chtěl jsem prověřit potenciální přínos čtečky pro své ne-tak-ajtý příbuzné. Ona je totiž na Amazonu dost hubená nabídka českých titulů, které je budou primárně zajímat, takže jsem hledal jiné zdroje. Nakoupil jsem na eReading.cz. Zakoupené tituly se dají stáhnout v různých formátech a mimo to i odeslat do zařízení (neboli na mail nastavený někde v zákaznickém profilu). A to je přesně to, co by bylo strašně krásné. Nakoupím u třetí strany, pošlu na Kindle mail a najdu to ve své čtečce. Proč ještě nastavovat něco v nějaké Library na Amazonu?

 

Komentáře: 2

 1. Dobrý den,
  našla jsem váš komentář ke Kindle DX.
  Sháním čtečku na odbornou literaturu převážně v angličtině…PDF o velikosti cca 50-150 MB. Koupila jsem PocketBook InkPad 8palců a jdu ji vrátit. S takhle velkými soubory si neporadí a většinou zamrzne. User friendly zařízení to taky moc není… Takže zvažuju koupit na ebay kindle DX z druhé ruky…
  Omlouvám se, že otravuju, ale neznám nikoho, kdo by DX měl a používal.
  Jaké jsou Vaše zkušenosti?
  Děkuji za odpověď a přeju pěkný den,
  Jana

  1. Dobrý den,
   asi Vám neporadím. S tak velkými PDF soubory ve čtečce nemám zkušenost. Navíc se musím přiznat, že ji téměř nepoužívám. PDF proti původnímu očekávání zase tolik číst nepotřebuji, a když už, čtu je na laptopu. E-knihy pak čtu v telefonu, který mám přeci jen po ruce neustále.
   JL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..